Żagwin sadzonki do ogrodu
Żagwin sadzonki ze szkółki Ogrodowy Młyn. Sadzonki żagwin cena producenta. Żagwin słynie z różnokolorowych kwiatów, które są dekoracyjnym elementem rabat i skalniaków. Charakteryzuje się gęstym rozrostem i ślicznym kwiatostanem, cieszącym oko w sezonie wiosennym i letnim. Żagwin sadzonka nie jest problematyczna w uprawie i pielęgnacji, dobrze znosi nasze warunki klimatyczne i tworzy ciekawe kompozycje z pozostałymi roślinami ozdobnymi w polskich ogrodach. W naszym sklepie znajdą Państwo żagwin w aż czterech ciekawych odmianach kolorystycznych!
Charakterystyka odmiany
Charakterystyka odmiany
Charakterystyka odmiany
Charakterystyka odmiany
Charakterystyka odmiany
Charakterystyka odmiany
Żagwin cena sadzonki
Ta niewielka bylina ogrodowa zyskuje w naszym kraju sporą rzeszę fanów. Łatwo zakochać się bowiem w bajecznych kwiatach tej rośliny. Spośród wielu odmian postawiliśmy na dwie: sadzonka żagwin drobny oraz sadzonka żagwin ogrodowy, dostępne w kolorach fioletowym, białym i różowym. Żagwin (sadzonki) wysyłany jest do klientów w pojemnikach P9 lub P11. Każda zakupiona sadzonka to dodatkowe punkty lojalnościowe, które mogą Państwo wymieniać na atrakcyjne zniżki cenowe przy kolejnych zakupach w sklepie Ogrodowy Młyn.
Sadzonki żagwin cena producenta
Dostępne odmiany kwitną w okresie od kwietnia do czerwca. Kwiaty są niewielkie i rośnie ich całe mnóstwo, sama roślina ma pokrój kępiasty, wiosną i wczesnym latem niemal całą część zieloną przykrywa wierzchnia warstwa kwiatów o intensywnej barwie, głównie fioletowej lub różowej, lecz występuje także sadzonka żagwin z białymi kwiatami. Jak już wspomniano, żagwin jest dość niską byliną, razem z kwiatami maksymalnie osiąga on wysokość ok. 20 cm. Poleca się sadzić go w grupach, zarówno w gruncie, jak i w większych donicach, co tworzy efektywne kompozycje.
Żagwin sadzonki od szkółki
Uprawa żagwina nie jest bardzo wymagająca. Bez względu na to, czy decydujemy się umieścić żagwin (sadzonki) w donicach, czy w gruncie, stanowisko powinno być nasłonecznione. W przypadku miejsc cienistych roślina będzie po prostu słabiej kwitła. Warto także właściwie wybrać podłoże dla przyszłych nasadzeń. Żagwin dobrze przyjmie się w glebie żyznej i przepuszczalnej, którą cechuje odczyn obojętny lub lekko zasadowy, a stale wilgotne podłoże. Żagwin w donicach powinien mieć odpowiedni drenaż, w gruncie zaś nie powinniśmy podlewać go poza okresami długiej suszy (żagwin sadzonka powinna być jednak podlana zaraz po wsadzeniu do ziemi). Roślina ta dość dobrze znosi zimy i raczej nie wymaga dodatkowego okrywania w tym okresie.
Żagwin: gdzie sadzić?
Roślina ta ma bardzo szerokie zastosowanie w ogrodach, ogródkach działkowych i przestrzeni publicznej (gdzie czasami spotykana jest w dużych, drewnianych donicach). W pierwszej kolejności jest to niska bylina, która dobrze uzupełnia aranżacje rabat i skalniaków – kolorowe kwiaty żagwina można ciekawie łączyć z innymi polnymi kwiatami oraz trawami ozdobnymi (np. w różnokolorowych kaskadach kwiatowych). Niewielkie rozmiary dorosłej rośliny oraz jej wieloletni charakter sprawiają, że często używana jest jako roślina obwodowa, otaczająca rabaty, trawniki i ścieżki. W małych przydomowych przestrzeniach żagwin uprawiany jest w donicach, np. na tarasach i balkonach.