Azalja japońska sadzonki do ogrodu
Azalia japońska sadzonki ze szkółki Ogrodowy Młyn. Sadzonki Azalia japońska cena producenta. Wśród roślin ozdobnych liściastych azalia japońska zajmuje wyjątkowe miejsce. Jest powszechnie ceniona za wspaniały, kolorowy kwiatostan, który przywodzi na myśl ogrody Dalekiego Wschodu. Uprawa azalii japońskiej wymaga podstawowych zadań pielęgnacyjnych i wiedzy – wystarczy kilka prostych zabiegów pielęgnacyjnych, by nasz ogród cieszył oczy feerią barw! Azalia japońska (sadzonka) występuje w naszym sklepie aż w 6 odmianach!
Charakterystyka odmiany
Charakterystyka odmiany
Charakterystyka odmiany
Charakterystyka odmiany
Charakterystyka odmiany
Charakterystyka odmiany
Charakterystyka odmiany
Charakterystyka odmiany
Charakterystyka odmiany
Charakterystyka odmiany
Azalja japońska cena sadzonki
Roślina ta to jeden z naszych bestsellerów, dlaczego najczęściej wybierana jest właśnie azalia japońska? Sadzonki dodają polskim ogrodom orientalnego, oryginalnego charakteru, a kolorowy kwiatostan jest ozdobą samą w sobie, pozwala na rozwinięcie skrzydeł amatorom ogrodowych aranżacji oraz architektom krajobrazu. Azalia japońska – cena już od 16 zł za sadzonkę – kwitnie w kolorach od śnieżnej bieli, przez kwiaty różowe i fioletowe, do głębokiej czerwieni. Sam krzew potrafi osiągać nawet 4 m w 10 lat, co z czasem samej azalii japońskiej pozwala na stworzenie wprost magicznej, kolorowej „zasłony” w naszych ogrodach.
Sadzonki Azalja japońska cena producenta
Kluczowa dla osiągnięcia bujnego kwiatostanu jest prawidłowa pielęgnacja. Azalia japońska kwitnie od kwietnia do lipca. Pojedyncze krzewy kwitną około 4 tygodni. Odmiany azalii doniczkowe zaś kwitną nawet zimą aż do wczesnej wiosny. Azalia japońska sadzonka daje zatem urokliwy efekt wizualny w ogrodach, ogródkach działkowych, a nawet w przestrzeni publicznej w okresie wiosennym i letnim, stając się prawdziwą perełką i żywą ozdobą tych miejsc.
Azalja japońska sadzonki od szkółki
Najlepszy termin to wiosna lub późne lato, maksymalnie do wczesnej jesieni. Azalia japońska sadzonka najlepiej jednak przyjmie się w kwietniu, gdyż jesienią roślina może jeszcze nie zdążyć zakorzenić się przed zimowymi mrozami. Jak powinna być sadzona azalia japońska? Sklep Ogrodowy Młyn poleca rozstawę co ok. 1,5 m.
Sadzonka azalia: jaka ziemia?
Podłoże, na którym azalia japońska (sadzonki) będzie rosnąć, powinno mieć odczyn kwaśny, średnio pH na poziomie 5,5. Gleba powinna być przepuszczalna i próchnicza. Przed sadzeniem azalii japońskiej jej otoczenie należy odchwaścić i odpowiednio oczyścić, a jeśli wymagają tego warunki – także zakwasić i nawozić.
Azalia japońska – uprawa
Roślina ta powinna być regularnie podlewana. Azalia japońska (sadzonka) może też zostać obsypana korą lub torfem, co zmniejszy parowanie wody. Czy trzeba przycinać azalie? Niekoniecznie, wystarczy jedynie redukcja gałązek uszkodzonych lub zmarzniętych.
Azalia – jak pielęgnować?
Ważną częścią pielęgnacji azalii japońskiej jest nawożenie. Roślina ta posiada płytki system korzeniowy, dlatego trzeba wzbogacać jej glebę w składniki odżywcze. Nawóz do azalii powinien dodatkowo zakwaszać glebę, dlatego nie polecamy zasilania preparatami, które zawierają węglany wapnia i tlenki wapnia. Kiedy nawozić azalie? Zdecydowanie najlepszym terminem jest wiosna lub początek lata.